PU.KUUR

PU.KUURi lugu

Mina olen Aveli, PU.KUURi asutaja, ning juba väikse tüdrukuna oli minu jaoks oluline kujundus, planeerimine ja kõik visuaalne ilu. Planeerisin oma sünnipäevi pool aastat ette, mõeldes milliseid krepp-pabereid ma üles riputan, kuhu mööbli paigutan, palju õhupalle tuleb, millist kooki tahan jne.

Veidi aega hiljem kujundasin juba erinevaid laagreid ja festivale, mis kõik pani mind mõtlema oma ettevõtest, et saaksin luua erinevaid keskkondi, mis saab tuua esile paljude teiste heaolu.

Luues erinevaid disaine ja dekoratsioone, panen end alati olukorda, mis arendab mind ja paneb leidma uusi lahendusi, nähes seda kõike kliendi silmade läbi. 

Ühel 2019. aasta hilisõhtul, kui olin PP-festivali kujundamise möllust väga väsinud, leidsin järsku end väga huvitavalt mõttelt. Muidugi ütlesin ma selle tarkusetera kõvahäälega välja, mille peale kõrval seisev sõber vaikis paar sekunidt ning siis naerma purskas. See lause kõlas nii…

“Ma olen nagu üks PUUKUUR, kuhu järjest laotakse puid ning kui kuur saab täis – hakkan neid puid välja viskama”

2020. aasta alguses teadsin, et poole aasta pärast lõpetan TÜVKA ja saan kätte kõrghariduse kraadi, 6. taseme Dekoraator-Butafori erialal. Olin pikalt mõelnud, mida ma edasi teen ning kuna kujundamine on midagi, mis on juba lapsepõlvest kaasas olnud, otsustasin liikuda oma ettevõtte loomise suunas.

Selle ettevõtte nimeks genereerisingi oma hüüdnimest välja PU.KUUR. See nimi tundus piisavalt imelik, küsimusi tekitav ja tähelepanu äratav, et sobida, kuid kuuri ega küttepuudega me siiski ei tegele.   

PU.KUUR tundus piisavalt imelik nimi, et sobida!